Wodnista wydzielina po infekcji i katarze u półtorarocznego dziecka

Mój synek (1,5 r.) 2 miesiące temu miał katar, który trwał około 10 dni. Katar był w kolorze żółtym.Wyglądało na to, że infekcja przeszła, ale pozostał mu od tego czasu wodnisty katar, który obecnie objawia się jedynie po nocnym odpoczynku kasłaniem (sądzę, że wydzielina z nosa spływa mu po ściankach gardła) plus ewentualnie jednym kichnięciem. Potem przez cały dzień w zasadzie nie ma objawów, czasem trochę "mokro" po noskiem - ale wydzieliny jest niewiele, jest przezroczysta i wodnista.

Witam. Nabłonek dróg oddechowych dziecka regeneruje się po infekcji nawet kilka tygodni. W tym czasie moga utrzymywać się opisane przez Panią objawy. Raczej nie ma powodów do niepokoju proszę jednak pamietac o okresowych wizytach kontrolnych u pediatry.