Wodnisty i zielony kał oraz wymioty między posiłkami i po posiłkach u 5-miesięcznego dziecka

Moj 5 miesieczny syn od tygodnia robi zielone wodniste kupy i wymiotuje miedzy posilkami i po posilkach. Boli go brzuch. Przestalam dawac mu marchewke by sprawdzic czy to po niej, teraz pije tylko mleko bebilon pepti + delicol. Dwa tygodnie temu przechodzil grype z wysoka goraczka. Czy to moze byc powiklanie po tamtej chorobie, czy moze zapalenie jelita badz raczej alergia?

Witam,
proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza.
Należy sprawdzić czy nie ma cech odwodnienia organizmu.
Za mało mamy danych dotyczących stanu Pani dziecka-gorączka ,ilość wymiotów/dobę,ilość wodnistych stolców/dz,ile wypija płynów itd.
Prawdopodobnie jest to infekcja przewodu pokarmowego.
Pozdrawiam Katarzyna Mudel