Wodnisty katar i kichanie a praca w klimatyzowanym pomieszczeniu

Witam, pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu przez 5 dni w tygodniu. Pracę zaczynam o 8 rano, a około 10-11 w ciągu kilku ostatnich dni pojawia się u mnie wodnisty katar i kichanie. Przez kwadrans kicham i ratuję się chusteczkami, po czym problem znika na resztę dnia. Następnego dnia było tak samo, i następnego też. Domyślam się, że to alergia, ale wcześniej nie miałam takich problemów, a teraz pojawiają się codziennie i to jak w zegarku. Co robić

Witam. Alergia może mieć charakter przejściowy i być wynikiem pylenia w tym czasie określonych roślin. Sugeruję przyjmowanie raz dziennie na noc leków antyhistaminowych blokujących powstanie reakcji alergicznej.