Wodnisty katar, kichanie i ucisk w głowie

Od prawie roku męczy mnie katar. Wykonałam wymaz z nosa oraz testy alergiczne, które niczego nie wykazały. W prześwietleniu wyszło, że mam powiększoną zatokę z jednej strony i lekarz stwierdził zapalenie zatok. Antybiotyki brałam przez 2 tygodnie, w tym czasie stan się poprawił ale wszystko powróciło. Codziennie męczę się z wodnistym katarem, bardzo dużo kicham i odczuwam ucisk z głowie. Zauważyłam, że częściej kicham w pomieszczeniach. Czy to objaw przewlekłego zapalenia zatok czy alergia ?

Nie znam pojęcia powiększonej zatoki, coś tu nie tak. Wygląda to na alergiczny nieżyt nosa. Testów robi się kilkadziesiąt a alergenów są miliony dookoła. Antybiotyki ostatnio w Polsce są panaceum na wszystko. Masakra!. Lekarze zapominają, ze antybiotyk może zabić. W Polsce NFZ wydaje około 60 % funduszy na refundację antybiotyków w Polsce. W innych krajach to tylko 7%. Jaki fundusz zdrowia to wytrzyma? Brakuje dla tego też pieniędzy na inne ważne cele zdrowotne.