Wodnisty katar przy uzależnieniu od papierosów

Witam! Moja mama ma 55lat. Pali odkąd pamiętam. Od kilku lat paczke dziennie.Wiem,że to bardzo dużo ale tego już nie zmieni. Bardzo się martwie gdyż mama ma katar wodnisty trwający już kilka miesięcy, czasem silniejszy czasem mniej. Poranny kaszel i świszczący oddech, ale nie cały czas. czasem przy wdechu, czasem przy wydechu. pochrząkuje, i czasem ma chrypke. Wiem że za dużo pali i wiem że powinna iść do lekarza, ale nie zrobi tego. Prosze o rzetelną odpowiedz czy to coś poważnego. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie sposób tego stwierdzić. Są to zmiany częste u nałogowych palaczy. Konieczna ocena przez lekarza.