Wodnisty, przechodzący w gęsty katar u dziecka

Witam piękne,mam 3letnią córeczkę która 1 rok uczęszcza do przedszkola.Od jakichś 2 mies.mamy problem z uciążliwym katarem.Spoczątku jest wodnisty potem coraz gęstszy i ropny przechodzący w zielony.Byłam z dzieckiem u pediatry ale nic konkretnego sie nie dowiedziałam.Lekarka przepisała jakies robione krople i syrop przeciwkaszlowy ponieważ córka dostaje w nocy ataku kaszlu (suchego).Infekcja trwa już 2 mies.z 2tyg.przerwa.Co robic dziecko jest MEGA!!!!!!niespokojne szczególnie noca.proszęo pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety przedszkole to skupisko wszelkich bakterii i wirusów. Oczywiście nie tylko Pani Córeczka ale duża grupa dzieci choruje, ponieważ bardzo łatwo zarazić się od drugiego dziecka. Warto jednak, jeżeli objawy nadal się utrzymują udać się ponownie do pediatry by zmodyfikować dotychczasowe leczenie.