Wodobrzusze i słabe ciśnienie u osoby z marskością wątroby

Moja mama od 2 miesięcy jest w szpitalu ma wodobrzusze słabe ciśnienie słabo działają też nerki i układ pokarmowy ma marskość wątroby po alkoholu odrzucili ją od przeszczepu i chcą wypisać do domu nie potrafi nawet usiąść co ja mam robić przecież to człowiek
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry.
Opisywane objawy towarzyszą niewydolności wątroby i spowodowane są marskością alkoholową. Alkoholowa marskość wątroby jest ostatnim stadium alkoholowej choroby wątroby i wyrządzone piciem alkoholu szkody są już najczęściej nieodwracalne.
Ważne jest zachowanie całkowitej abstynencji od alkoholu i stosowanie się do zaleceń lekarzy. Mama może wymagać całodobowej opieki w domu, jednak wobec zakończenia procesu leczenia przebywanie w szpitalu nie jest konieczne i nie przyczyni się do wycofania objawów.
Przeszczep wątroby jest ostateczną metodą leczenia, jednak wobec ograniczonego dostępu do narządów wszyscy potencjalni biorcy poddawani się jednakowym, restrykcyjnym kryteriom kwalifikacyjnym.