Wodogłowie u dwójki dzieci

Witam mam 37 lat. jestem po dwóch cesarkach. Dwójka chłopców zmarło. Było to wodogłowie oby dwa porody były w Poznaniu .Ostatni poród był 2005 r. chciałabym jeszcze spróbować .Zrobiłabym wszystko żeby się udało. Czy mogłabym jeszcze raz spróbować ? wiem od lekarzy że powinnam zażywać kwas foliowy. ale czy to wystarczy żeby zapobiec chorobie dla dziecka.

Milena Lubowicz

Nie pisze Pani jaka była przyczyna wodogłowia, czy dzieci miały zdiagnozowaną jakąś konkretną chorobę czy zespół genetyczny więc trudno powiedzieć jaka jest szansa, że sytuacja się powtórzy. Nie dam Pani pewności, że kwas foliowy pomoże. Być może warto przed zajściem w ciążę rozważyć konsultację, wspólną z ojcem dzieci, u genetyka klinicznego.
Pozdrawiam