Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wole guzkowe tarczycy a wyrównanie poziomu hormonów po operacji

Witam , za dwa tygodnie mam mieć operacje tarczycy mam wole guzkowe obojętne ale jestem zakwalifikowana do operacji ze względu na mój młody wiek . Boję się ,ze po operacji moje hormony będą wariować i przytyję czego bardzo nie chce . Czy po operacji lekarze wyrównaja mi poziom hormonów i mój organizm będzię pracował normalnie?
ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Po resekcji tarczycy pacjent musi zażywać Euthyrox lub jego odpowiednik. Dawka jest zmienna. Dlatego też po operacji zostanie Pan/Pani skierowana do endokrynologa, który zajmie się ustaleniem optymalnej dawki leku. Może to zając kilka tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie należy badać poziom TSH, obserwować czy nie występują efekty uboczne (nadczynności/niedoczynności) i zgłaszać się na wizyty kontrolne. Ustalenie optymalnej dawki uchroni przed efektami ubocznymi takimi jak tycie.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Po zabiegu operacyjnym bez wątpienia dostanie Pani skierowanie do specjalisty endokrynologa, który natomiast zleci kontrolne badania laboratoryjne (TSH, hormony wolne). W zależności od wyników lekarz zaleci Pani właściwą dawkę substytucyjną hormonów tarczycy. Umożliwi to ich wyrównanie do poziomu prawidłowego, co zdecydowanie nie powinno być kłopotliwe. Oznacza to też znikome ryzyko wystąpienia objawów niedoczynności, w tym między innymi wzrostu masy ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy