Wole guzkowe w wyniku USG tarczycy

Witam pytanie usg tarczycy.co to znaczy w części dolnej prawego płata tarczycy na pograniczu z ciesnia widoczny jest dobrze odgraniczony lity guzek hipoechogenny z dyskretną hipootoczka i obwodowym charakterem unaczynienia mierzy 17x13x9 mm,brzusznie w części środkowej prawego płata tarczycy dwa guzki o podobnej morfologii i wymiarach.pozatym w obu płatach kilka ognisk torbielowatych wn:wole guzkowe czy to rak ? Proszę o odpowiedź

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby rozpoznać raka potrzebna jest biopsja. Na podstawie USG można powiedzieć, że prawdopodobieństwo procesu złośliwego jest niskie. Na podstawie tego wyniku oraz danych z wywiadu lekarz zakwalifikuje do biopsji lub do obserwacji zmiany.

Pozdrawiam.