Wolę książki i samotność od moich znajomych

Nie lubię spędzać czasu z znajomymi,wolę czytać książki i być sama. Moi znajomi tego nie rozumieją, śmieją się z tego i mają pretensje.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli masz inne zainteresowania niż Twoi znajomi, w inny sposób wolisz spędzać wolny czas, to nie ma w tym nic złego. Powiedz swoim znajomym, że każdy ma prawo wykorzystywać swój czas tak, jak lubi i to nie jest powód do żartów.
Pamiętaj jednak, żeby nie rezygnować zupełnie z kontaktów z innymi ludźmi - dzięki nim rozwijamy kompetencje społeczne i możemy się sprawdzać w różnych rolach.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Podoba mi się, że lubi Pani czytać i dzięki czytaniu nabywa nowe perspektywy...
Jest to jak najbardziej w porządku.

Ważnym byłoby, żeby dla równowagi znaleźć też czas i zaciekawienie, by spotkać się ze Znajomymi, bo spotkania również mogą wnieść coś nowego...

Życzę pani wszystkiego co dobre i piękne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

Lubienie bardziej czytania książek i spędzania czasu w samotności, często wiąże się z temperamentem, sposobem ukształtowania osobowości. Nie ma w tym nic dziwnego ani niepokojące. Dla równowagi zalecałabym jednak kontaktowanie się ze znajomymi, którzy również mogą stanowić źródło inspiracji dla nowych pozycji książkowych - zwłaszcza tacy znajomi, którzy podzielają pasje czytania oraz tacy, którzy doceniają to, że masz swoje pasje, szanują je i akcpetują.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl