Wolna Zatoka Douglas'a i niejednorodna echogeniczność
wynik badania dopochwowego trzon macicy o niejednorodnej echogenicznosci wym -55,6 mm,gr. w dnie -40,0mm w jamie macicy endometrium o gr. 10,1mm jajnik prawy o wym-23mm x15mm jajnik lewy o wym- 30mm x23mm zatoka douglasa wolna. czy ten wynik usg jest prawidlowy prosze o odpowiedz
ponad rok temu
Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wymiary macicy i jajników są prawidłowe. U kobiet miesiączkujących w okresie okołoowulacyjnym przeciętnie endometrium ma grubość 7–9 mm, a w drugiej fazie cyklu może dochodzić do 15 mm (za nieprawidłową grubość endometrium dla kobiet miesiączkujących uznaje się wartość powyżej 15 mm). Niejedorodna echogeniczność tkanek oznacza tyle, że tkanka nie jest "gładka" (jej norma), ale ma pewne zmiany np. zwłóknienia.