Wolne bicie serca dziecka

Na badaniu USG pani doktor wyliczyła, że jestem w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. Bicie serca płodu to 90/min. Powiedziała, że to za mało. Czy naprawdę jest za niskie? Jedną ciążę poroniłam. Denerwuje się czy nie spotka mnie to znowu. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W 7 tygodniu ciąży (w ukończonym 6 tygodniu) czynność serca zarodka powinna mieścić się w granicach 135-175 uderzeń /min. Czynność serca poniżej 100 uderzeń/ minutę pozwala na rozpoznanie bradykardii.

W Pani przypadku czynność serca niestety nie mieści się w wartościach referencyjnych, a nawet znacząco od nich odbiega. Niestety należy także rozpoznać bradykardię, stan źle rokujący dla dalszego prawidłowego rozwoju ciąży. Większość ciąż z rozpoznaną wolną akcją serca niestety obumiera.

W obecnej sytuacji powinna być Pani pod stałą opieką ginekologiczną.

Pozdrawiam.