Wolne dojrzewanie u 21-latka

Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego tak wolno dojrzewam ? Obecnie mam 21 lat(brak zarostu), a wyglądam może na 16... Ogólnie późno dojrzewam, mutacja oraz włosy w (wiadomych miejscach) miałem dopiero pod koniec 3 gimnazjum. Wyglądam dużo młodziej nawet od dużo młodszych znajomych, wydaję mi się, że nie jest to normalne. Co robić ?

To dobrze, że interesuje się Pan stanem swojego zdrowia. Zachęcam, żeby umówił się Pan na wizytę z lekarzem rodzinnym (tzw. POZ) lub ze specjalistą endokrynologiem. Można potraktować takie spotkanie jako profilaktyczne, do czego lekarze zachęcają.