Wolne zrastanie się kości po złamaniu

Witam !Co jest przyczyną wolnego zrostu kości? Cztery tyg. temu miałam wypadek grając w piłkę nożną. Złamałam piątą kość śródstopia, przez pierwsze dwa tyg. stopa była w gipsie, drugie dwa tyg. miałam i mam w szynie gipsowej. Dzisiaj po zdjęciu rentgenowskim było widać minimalne zrośnięcie kości,ale minimalne.Dlaczego po tak długim czasie kość nie zrosła się choć w większym stopniu,tylko mini minimalnym? lekarz nie umiał odpowiedzieć na to pytanie.tylko na trzy tyg włożył mi noge szynę gipsową.

Aleksander Ropielewski

Przyczyną utrudnionego zrostu są niewłaściwe dopasowanie odłamów kostnych, ich niepełne unieruchomienie i zakażenia.