Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wory pod oczami, grube nogi i pyzata twarz u nastolatki

Cóż mam 13 lat a we wrześniu skończę 14 lat.No i mam mocne wory chyba dlatego że mam głęboko osadzone oczy ale chodzi mi że jeszcze jestem pyzata,mam fałdy,obrzydliwie grube nogi że tłuszcz mi się obciera i mam zaczerwienienia, no i mam dużą warstwę tłuszczu na plecach.No i mam 169/170cm wzrostu i 69/70kg . Muszę nosić ogromne koszulki i luźne spodnie,aby nie widzieli tłuszczu,więc nie zakładam spodenek i spódniczek. I zakrywam twarz rozpuszczonymi włosami aby jej nie widzieli. Błagam pomocy :(
13 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Według siatek centylowych Twój wzrost oscyluje około 50 centyla, zaś masa ciała między 75 a 90. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wieku i wzrostu. Ponieważ jesteś nastolatką w trakcie dojrzewania nie powinnaś odchudzać się samodzielnie! Drastyczna redukcja ilości spożywanych kalorii oraz masy ciała może bowiem spowodować więcej problemów niż korzyści! Przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami! Postaraj się także zastanowić nad swoim jadłospisem - zasady zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety#.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy