Wpadanie w płacz i obrażanie się u 5-latki

Moja piecioletnia corka bardzo szybko I czesto wpada w placz I obraza sie. Nastepuje to pray najdrobniejszych sprawach. Nawet pani w zerowce nie moze sobie z gym poradzic. My jej probujemy tlumaczyc, ale many jest tego efekt. Co robic czy ignorowac, tlumaczyc I czekac as samo jej przejdzie z czasem czy porozmawiac ze specialists I niech Sam oceni.

Witam. Na początek proponuje Pani rozmawiac z córką na temat jej zachowania. Może uda dotrzeć się Wam wspólnie do źródła. Jednak jeśli zauważy Pani, że potrzebna jest pomoc specjalistyczna, proponuje udać się do psychologa.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Konsekwencja, wspólny front rodziców, zasady i nagrody za dobre zachowanie. Polecam udział w warsztatach dla rodziców by nauczyć się pewnych strategii, które pomogą w życiu codziennym pokonać trudności.