Wpadka?

Witam! Mam 22 lata. Ostatnio uprawiałam petting z moim chłopakiem i troszkę się martwię. Ja nie miałam na sobie ubrania, mój chłopak miał bokserki, ale wyszedł później do WC i przyznał, że nie umył rąk. Czy to mogła spowodować przedostanie się plemników. Wydawało mi się to niemożliwe, ale spóźnia mi się okres i czuję się jakoś dziwnie ostatnio. Powiem może jeszcze, że mój cykl trwa ok. 29-30 dni, miesiączka ok. 6, nawet 7 dni. Do pieszczot doszło już podczas końcówki krwawienia (pojawiały się jeszcze maleńkie plamienia). Proszę o jak najszybszą odpowiedź! Dziękuję!

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Szanse, że zaszła Pani w ciąże w wyniku opisywanego kontaktu praktycznie nie istnieją. Po pierwsze, ostatni dzień krwawienia miesięcznego w zdecydowanej większości przypadków jest dniem niepłodnym. Po drugie, do tej pory opisano jedyno kilka przypadków na całym świecie zajścia w ciąże w wyniku pettingu, ale za każdym razem dochodziło do bezpośredniego przeniesienia świeżego ejakulatu do pochwy partnerki i odbywało się to w czasie dni płodnych (okołoowulacyjnie). Opóźnienie miesiączki występuje często, częściej u młodych kobiet. Związane może być to ze stresem, infekcjami i innymi czynnikami. Proponuję w spokoju doczekać kolejnej miesiączki. Jeśli nie wystąpi w ciągu tygodnia proponuję wykonać test ciążowy płytkowy dostępny w każdej aptece.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.