Wpływ alkoholu na działanie leków antyalergicznych

Witam. Miesiąc temu dowiedziałam się, ze jestem alergikiem. Od tamtego czasu przyjmuję rupafin. Chciałabym się zapytać, czy alkohol ma jakiś wpływ na jego działanie. Mianowicie za dwa tygodnie mam urodziny przyjaciela i chciałabym wypić parę kieliszków. Wiem, że piwo i wino odpada, ze względu na dużą ilość histaminy. Tak więc, czy mogę rano wziąć tabletkę, a wieczorem spokojnie pić?Czy może to spowodować jakieś skutki uboczny? Czy może lepiej nie brać leków, jeżeli zamierzam spożywać alkohol?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować leki zgodnie z zaleceniami. Rozsądna ilość alkoholu nie powinna mieć negatywnego wpływu.