Wpływ alkoholu na pracę mózgu

Witam spozywanie alkoholu co podwyzsza w mozgu a co obniza? Bo w internecie nic nie pisze o tym.Chodzi mi np czy dopamine czy sertonine, bo odkad nie pije mam leki,dd i stany depresyjne.Wiem gdzie sie mam udać tylko chciałbym sie dowiedziec wlasnie o alkoholu jak to wplywa.Czy czeste picie latami alkoholu podwysza ciagle dopamine a jesli ktos zaprzestanie to dopamina bardzo spada i wlasnie sa takie skutki uboczne leki,dd i depresja.I czy dopamina sie odnawia normlanie do jakiegos stanu?

Szanowny Panie, mogę odpowiedzieć na to pytanie odnosząc się do zapisu czynności fal mózgowych picie alkoholu wywowłuje subiektywny stan rozluźnienia i relaksu, ponieważ podnosi się poziom fal alfa. Niestety długotrwałe spożywanie alkoholu (u każdego długotrwałe to inny czas) dochodzi do zaburzenia pracy fal mózgowych, fale alfa niestety mogą być wytwarzane sztucznie pod wpływem alkoholu, inaczej trzeźwy alkoholik odczuwa niepokój (wysokie fale Beta 2). Skuteczne wspomaganie terapii leczenia alkoholizmu to metoda EEG Biofeedback do której zachęcam.