Wpływ alkoholu na wynik testu ciążowego

Witam ;) Mam taki mały problem, mam 20 lat i skończyłam trzecie opakowanie tabletek **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), jednak jest czwarty dzień przerwy i okresu nie dostałam... W trzeci dzień przerwy wykonałam test ciążowy, wyszedł wynik negatywny, zresztą mało prawdopodobna jest ciąża, gdyż nie zapomniałam żadnej tabletki, nie wymiotowałam ani nie miałam biegunki. Martwię się, czy coś mi może być, nie wiem, czy udać się do ginekologa, czy nie martwić się, bo może to być spowodowane początkiem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych? I czy alkohol, dosyć duża ilość wypita w przeddzień wykonania testu ciążowego, może mieć na niego wpływ? Bardzo proszę o odpowiedź. ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzadko, ale zdarza się, że krwawienie z odstawienia nie pojawia się podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek. Proszę powtórzyć test przed rozpoczęciem kolejnego opakowania, w razie gdyby krwawienie w ogóle nie wystapiło. Jeśli wynik nadal będzie negatywny, to nie ma powodów do niepokoju. Alkohol nie ma wpływu na wynik testu ciażowego (przy okazji zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).

Pozdrawiam serdecznie!