Wpływ antybiotyków na skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Proszę o radę. Od jakiegoś miesiąca biorę antybiotyk tetralysal, a od 5 dni biorę tabletki anty. Pytałam moją panią ginekolog czy ten antybiotyk ma wpływ na działanie hormonów i powiedziała, że nie. No więc dziś współżyłam z moim facetem bez zabezpieczenia, on nie doszedł. I coś mnie tknęło i zaczęłam szukać informacji o tym antybiotyku i jest napisane, że on serio obniża działanie hormonów. Wobec tego czy są jakieś szanse, że doszło do zapłodnienia? Dodam, że mam teraz końcówkę okresu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się jeszcze raz do lekarza i powiedzieć o tym co Pani znalazła w internecie. Co do możliwości ciąży powiem tak, że nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji, więc możliwość zawsze istnieje. Proszę udać się do lekarza ze swoimi obawami, być może zależne to jest od tego jaki rodzaj tabletek Pani przyjmuje.