Wpływ Avamys i Cirrus na działanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, obecnie stosuje tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Od kilku dni mam problemy z zatokami i dzisiaj przepisano mi Avamys i Cirrus, czy któryś z tych leków ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Lub przy stosowaniu Avamys - rano a cirrus i tabletki antykoncepcyjne wieczorem mogą pojawić się skutki uboczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Żaden z wymienionych leków nie obniża skuteczności tabletek hormonalnych. Nie ma powodów do niepokoju.