Wpływ biegania na serce

witam mam pytanie jaki wplyw na moje serce mialby ultramaraton planuje bieg 80 km , chcialbym sie dowiedziec a lubie sie badac wiec robilem echo serca i wszystko ok tylko sciana lewej komory pogrubiona 1,5 lub 1,6 około. trenuje juz bardzo długo wyniki krwi to wszystkie ok poza podwyzszona bilirubina choc podobno to skutki mocnego biegania czy moge wystartowac w takim biegu dodam ze czasami cos mnie zakluje z boku klatki lecz jest to krotko i bardzo rzadko czekam na szczegolowa odp. pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wydaje się, że nie ma przeciwwskazań, jednakże musi się Pan udać do kardiologa, który zakwalifikuje Pana do takiego biegu. Pozdrawiam