Wpływ chemioterapii na podwyższenie poziomu alkoholu we krwi

Witam, mam takie pytanie czy chemioterapia ma wpływ na podwyższenie alkoholu we krwi, na jego rozkład. Dzień po chemioterapii wykazano u mnie w wydychanym powietrzu alkohol we krwi. Byłem zdziwiony, bo w tym dniu nie piłem alkoholu. Dlatego pytam jak to się ma do przyjętej przeze mnie chemii. Bardzo proszę o odpowiedź hematologa oraz toksykologa jeżeli jest to możliwe.

Mam za mało danych o terminie i rodzaju chemioterapii , jaką Pan otrzymuje oraz o ilości, rodzaju i terminie spożycia alkoholu przed badaniem!!! - Nie mogę więc odpowiedzieć!!! SPOŻYWANIE ALKOHOLU PODCZAS CHEMIOTERAPII JEST ZABRONIONE!!! zż