Wpływ diety odchudzającej na opóźnienie miesiączki

Witam! Mam problem, otóż 7 dni temu współżyłam ze swoim chłopakiem. Zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, która nie pękła ani się nie zsunęła. Dwa dni po stosunku powinnam dostać okres, którego niestety nie dostałam. Wiem, że testy ciążowe, aby były w miarę wiarygodne, należy wykonywać minimum po upływie 14 dni od stosunku bądź w terminie spodziewanej miesiączki. Czy zatem test zrobiony po 7 dniach po stosunku, ale także 2 dni po terminie spodziewanego okresu jest wiarygodny? Dodam także, że od półtora miesiąca jestem na dość restrykcyjnej diecie i w tym okresie schudłam prawie 5 kg, i moja waga zaczęła oscylować w granicach niedowagi (48,6 kg przy wzroście 164 cm). Miałam już kilka miesięcy temu tak, że okres zatrzymał mi się na 3 miesiące przy wadze 52 kg, więc chyba prawdopodobne problemy z miesiączką są związane z odchudzaniem?

Witam serdecznie!

Jeżeli do zbliżenia doszło na 2 dni przed terminem spodziewanej miesiączki, to były to Pani dni niepłodne. Jeżeli dodatkowo zdecydowali się Państwo na stosowanie prezerwatywy to nie widzę najmniejszych powodów do obaw o ewentualną ciążę.

W obecnej sytuacji test może Pani wykonać po wspomnianych 14 dniach. Jeżeli do stosunku doszło na kilkadziesiąt godzin przed miesiączką, to reguła o wykonaniu testu w dniu spodziewanej miesiączki nie znajduje tu zastosowania.

W swojej wypowiedzi porusza Pani kwestię diety odchudzającej. Stosowanie restrykcyjnej diety jest jednym z najczęstszych czynników mogących opóźnić wystąpienie miesiączki. Dodatkowo, pragnę zauważyć, że Pani waga zbliża się do średniej wagi 46kg, wagi, przy której obserwuje się wtórny zanik miesiączki.

Pozdrawiam