Wpływ dopalaczy na pamięć i koncentrację

Jakis czas temu zazylem dopalacz. To byl pierwszy i ostatni raz, porobilem badania i wyszlo ze wszystko ok. boje sie tylko czy nie moze pogorszyc sie przez to moja pamięć lub myślenie, bo bardzo chciałbym ukończyćstudia... Czy mam się o co jeszcze bać? Proszę o odpowiedź, pozdrwaiam
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Od dopalaczy, w których niestety chyba nikt poza producentami nie wie jakie znajdują się substancje czynne, można uzależnić się nawet po jednorazowym ich zażyciu.
W związku z brakiem wiedzy na temat składu (jest tyle rodzajów, że jest niemożliwością przebadanie ich wszystkich) ciężko przewidzieć skutki ich zażywania.
Jednak ilość młodych osób trafiających do szpitali po ich zażyciu do szpitali w całej Polsce jest ogromna i świadczy o ryzyku jakie niesie ich zażywanie.
Jeśli po zażyciu dopalacza nie wystąpiły u Pana żadne objawy niepożądane - zarówno ze strony fizycznej jak i psychicznej można się tylko cieszyć.
W tej chwili nie ma wskazań do poszerzonej diagnostyki. Jednak na przyszłość należy unikać substancji niebezpiecznych, psychoaktywnych o nieznanym składzie chemicznym, dla własnego bezpieczeństwa zdrowia i życia.

problem z dopalaczami jest taki, że nie wiadomo, co naprawdę zawierają. Wyścigi producentów z prawnikami, by wprowadzać szybko do obrotu substancje jeszcze nie zakazane skutkuje tym, że nie ma czasu na żadne badania i testy, poza jednym - daje kopa, czy nie..
Myślę, że jednorazowa "przygoda" raczej nie wpłynęła na pamięć, tym bardziej że potwierdziły to badania. Jak się domyślam nie spróbujesz tego świństwa więcej i słusznie, bo to jak rosyjska ruletka
Pozdrawiam JM

witam
z dopalaczami jest tak że szkodzą, mają duży negatywn wpływ na myślenie, funkcjonowanie, pamięć, kojarzenie i koncentrację uwagi. Z tego względu warto z nich nie korzystać i się od tego powstrzymać. Czasami zdarza się jednorazowe użycie ma bardzo negatywny wplyw na zdrowie a czasami po którymś razie, to taka loteria. Jak Pan się boi to lepiej unikać.
pozdrawiam