Wpływ gradówki na wyniki morfologii

Mam 19 lat. Od jakichś 8 miesięcy po jeczmięniu oka na wewnętrznej stronie dolnej powieki została mi gradówka. Jest to bardzo malutki wyczuwalny przez skórę guzek i w ogóle mi nie przeszkadza. Wnętrze powieki miejscowo jest zaczerwienione. Nie boli mnie to, ale czasami gromadzi się lekko bardziej wydzielina z oka w kąciku. Czy ta gradówka może wpływać na wyniki morfologii? (dokładnie leukocytów? - bo mam podwyższone, a nic więcej mi nie dolega, oprócz anemii z powodu braku żelaza)

Lek. Tomasz Budlewski

Należy udać się do lekarza rodzinnego, po bezpośrednim badaniu lekarskim będzie można nakierować odpowiednie badania w celu znalezienia przyczyny. Oczywiście nie można wykluczyć jako przyczyny gradówki. Proponuję udać się także do okulisty, być może guzek zaczyna drażnić spojówkę i tym samym powodować stan zapalny.