Wpływ infekcji na działanie kuracji przeciw bakterii Helicobacter Pylori

Mam pytanie odnośnie przyjmowania antybiotyków. Od kilku dni (5) przyjmuję antybiotyki mające zwalczyć infekcję wywołaną przez bakterię Helicobacter pylori (Hinconcil, Polprazol, Fromilid). Lekarz zalecił stosowanie leków przez 10 dni. Proszę powiedzieć, czy przy przeziębieniu lub grypie można dalej stosować kurację antybiotykową? Czy infekcja (przeziębienie, grypa) ma jakiś wpływ na działanie tych leków i czy mogę kontynuować kurację? Proszę o odpowiedź. Piotr.

Milena Lubowicz

Może Pan kurację antybiotykową kontynuować. Infekcja nie będzie miała wpływu na przebieg leczenia.
Pozdrawiam