Wpływ klejów do protezy na śluzówkę jamy ustnej

Dużo pisze się o rekonstrukcji utraconych zębów.Ja mam pytanie odnośnie klejów do protez. Używam po każdym posiłku (3,4x dziennie) Protefix lub Corega. Niepokoi mnie jednak skład, gdyż często mam zaczerwienione, bolesne śluzówki i suchość, lepkość w gardle. Mają w swoim skladzie parabeny, ktorych nie używa się już nawet w kremach. Czy kleje szkodzą zdrowiu i jaki mają wpływ na śluzówki? W moim przpadku w krótkim czasie bardzo obkurczyła się miękka część dziąsła. Pozdrawiam

Zbyt częste i zbyt obfite stosowanie kleju do protez może powodować uczucie suchości i lepkości w gardle. Może bezpieczniej byłoby wykonać nowe, dokladniejsze uzupełnienie protetyczne? Pozdrawiam