Wpływ kwasu foliowego na objawy ciąży

Witam mam Zespół Policystycznych Jajników tą chorobę wykryli u mnie lekarze,gdy straciłam drugie dziecko.Obecnie staramy się z mężem o dziecko od prawie roku i nic.Martwi mnie tylko jedno w zeszłym roku przez trzy miesiące była poprawa bo uregulowała mi się miesiączka,więc zaczęłam brać kwas foliowy według lekarza i pojawił się problem brak miesiączki,złe samopoczucie,brzuch mi podrósł,a testy ciążowe wyszły negatywnie.Czy kwas foliowy mógł być przyczyną.Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie, kwas foliowy nie był sprawcą tego typu objawów. Najprawdopodobniej winowajcą jest choroba podstawowa - PCOS