Wpływ leków na przeziębienie na opóźnienie miesiączki

jeśli biore leki takie jak: Fluimucil, Multilac, Cirrus, Flixonase, Pyralginę (mam podwyższoną temperaturę ciała, ale teraz jest już w normie) , jestem ostro przeziębiona, może to opóźnić miesiączkę , czy te leki mają jakiś wpływ na to ? i czy jeśli kobieta jest w ciąży to podwyższona temperatura ciała utrzymuje się cały czas mimo leków na obniżenie ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione leki oraz stan ogólny może wpływać na opóźnienie się miesiączki. W ciąży zaś temperatura może być nieco podwyższona przez cały okres aż do porodu. Zwykle nie jest to jednak proces ciągły. Zaznaczam iż w ciąży nie powinno stosować się leków bez konsultacji z lekarzem.