Wpływ leków na ZUM oraz szczepienia na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam,od paru miesięcy mam ZUM stosowałam już furagine, cipronex i biseptol. Obecnie zastosowałam monural i jestem w połowie opakowania zinnatu stosuje także szczepionke uro-vaxom, zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne lesiplus czy szczepionka wpływa na ich skuteczność? czy można pić alkohol podczas jej stosowania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Szczepionka nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Na czas stosowania szczepionki warto powstrzymać się od spożywania alkoholu.