Wpływ leków przeciwgrypowych dobę po zapłodnieniu

Witam, Chciałabym się zapytać czy I jeśli tak to jaki może wystąpić negatywny wpływ na płód leków przeciwgrypowych. Dobe po stosunku z moim mężem zarzyłam 3-5 dawki Gripex Hot w saszetkach (przeziebienie). Z czasem okazało się, że jestem w ciąży. Wiem, że leki te mogą mieć negatywny wpływ na płód ale czy już w dobe po stosunku? Jesli tak czy można wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwa powstania wad płodu i jakich wad? Dziekuje, Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Proszę jednak nie stosować juz leków bez bezwzględnej przyczyny.