Wpływ leku Bactrim Forte na skuteczność antykoncepcji

Witam, czy Bactrim forte zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? A jeśli tak, to co należy zrobić skoro w ostatnim tygodniu regularnie uprawiałam seks, a od dzisiaj zaczęłam przyjmować ten lek?

Witam serdecznie.
Producenci obu preparatów nie podają osłabienia działania doustnej antykoncepcji przy stosowaniu antybiotyku Bactrim. Nie ma więc potrzeby dodatkowego zabezpieczania się w czasie antybiotykoterapii.