Wpływ leku Euthyrox 75 na wyniki badań w 25. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 25 tyg. ciąży. Mam skierowanie na morfologie krwi, badanie ogólne moczu, poziom TSH, HIV oraz test obciążenia glukozą (75g). Przyjmuje na czczo Euthyrox 75. Czy i w jaki sposób przyjęcie tabletki może wpłynąć na powyższe badania? Kiedy najlepiej ja wziac, żeby zminimalizowac wpływ na wynik badań? Czy ewentualne pominiecie moze mieć wpływ na dziecko? Dziękuję za odp.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Lek Euthyrox ma wpływ wyłącznie na poziom TSH. Należy wziąć lek normalnie przed badaniem - skuteczność działania leku bada się poprzez oznaczenie TSH. Na inne badania przyjmowanie powyższego medykamentu nie ma żadnego wpływu.