Wpływ leku Glucophage na długość cyklu miesiączkowe

Witam .mam pytanie co do wpływu tabletek GLUCOPHAGE 500 na przedłuzenie cyklu. Ostatnio Okres miałam 04.03, 17.03 byłam u Ginekolog i przepisała mi tabletki Glucophage na uregulowanie cyklu i krwawienia, wiec zaczełąm brac , na poczatku po jendej tabletce 1 tydzien, nastepny po 2 dziennie a 3 tydzien po 3 tabletki dziennie i tak biere dalej. Do dziś nie mam okresu, wspomne ze wspołzyje z chłopakiem, lecz nie było ryzykownych akcji test wyszedł negatywny. Czy te tabletkui przedłuzają cykl?

Aleksander Ropielewski

Nie są to tabletki przedłużające cykl miesiączkowy. Obniża ona poziom cukru we krwii.