Wpływ leku Gripex Max na tabletki Naraya Plus

Witam serdecznie. Biorę tabletki Naraya Plus od prawie roku. Z powodu przeziębienia zażyłam Griprex Maxx. Tabletki biorę regularnie, bez żadnego pominięcia - wczoraj dostałam biegunki ale ponad 12 h od przyjącia tabletki. Dzis zaobserwowałam u siebie brązowy śluz. o czym może on świadczyć i czy jest/było prawdopodobieństwo zniesienia ochrony przed ciążą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli tabletki stosuje Pani tak jak Pani napisała, tj. regularnie i zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce, to ryzyko ciąży jest zdecydowanie znikome. Ponadto preparat Gripex max nie wykazuje interakcji z Naraya plus - ryzyko ciąży nie jest zatem zwiększone. Nie powinna się Pani zatem niepokoić. A propos podbarwienia śluzu krwią, to najpewniej był to wynik infekcji. Gdyby takie plamienia się powtarzały, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.