Wpływ leku Hydroxycarbamid na stan wątroby

Dzień dobry,od kilku lat z powodu nadpłytkowości biorę HYDROXYCARBAMID, czy może on mieć wpływ na stan mojej wątroby? odebrałem wynik TK i jest w opisie;w lewym płacie wątroby widoczne jest hiperwaskualarne ognisko około 52mm,prawie niewidoczne w fazie żylnej-gruczolak?HCC?(do korelacji z poziomem AFP)metoda wydaje się mniej prawdopodobne, pozostały miąższ wątroby zawiera pojedyncze zwapnienia -drogi żółciowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy gładkoscienny. Dziękuję i Pozdrawiam.

Na pewno ten lek nie powinien wywołać takich zmian w wątrobie jak przedstawione w wyniku badania TK. Radziłbym z tym wynikiem skonsultować się z hepatologiem, rozważyć jeszcze wykonanie rezonansu magnetycznego jamy brzusznej oraz na pewno jak sugeruje radiolog ocenić poziom AFP we krwi. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.