Wpływ leku Levetiracetam na ciążę

Mam od roku zmieniony lek na levetiracetam mam pytanie czy można brać go w ciąży? ????? Bo wiem ze kobietki z taką przypadłości muszą się przygotować do ciąży -odpowiednio wcześniej brać kwas foliowy.Na różnych lekach różnie pisze o ciąży i późniejszym karmieniu ale ten czy inny lek w brzuszku już dziecko zapoznaje się z nim bo jakieś dawki dostaje przez lozysko!!!!!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany preparat nie powinien być stosowany podczas ciąży. Przed rozpoczęciem starań o dziecko konieczna jest wizyta u ginekologa oraz neurologa.