Erekcja a masturbacja

Zaprzestałem masturbacji i mam parę pytań. Witam! Mam 26 lat. Opisywałem swój problem z niepełną erekcją podczas próby stosunku z kobietą (niepełna erekcja, a podczas próby penetracji opadł zupełnie). Nie wiem, czy to było wynikiem stresu, czy nadmiernej masturbacji. Kiedyś również miałem taki problem, że opadł podczas próby penetracji w trakcie stosunku z inną kobietą (pierwszy raz), ale po kilku próbach wszystko było już ok i uprawialiśmy regularny seks. Później przez długi okres (paru lat) nie miałem na stałe partnerki. Zdarzyło mi się 2 razy współżyć z obcymi osobami po alkoholu i stosunek się odbył (nie wiem dokładnie, czy miałem wtedy pełną erekcję, ale jeżeli nie było problemów z penetracją, to zapewne tak). Nadmienię, że od dłuższego czasu nadmiernie się masturbowałem, oglądając przy tym filmy pornograficzne (nie zwracając również uwagi na pełną erekcję). W ostatnim czasie częściej niż kiedyś. Nie wiedziałem, że to może mieć konsekwencje w postaci niepełnej erekcji z kobietą. Zaprzestałem masturbacji (nie robię tego od ponad 2 tygodni). Jakoś nie ciągnie mnie, żeby znów to robić. Nie czuję takiej potrzeby (choć jednego dnia odczuwałem delikatny ból w podbrzuszu lub jądrach). Martwi mnie natomiast jeden fakt. Oglądając teraz filmy pornograficzne, członek nie dochodzi do erekcji. Muszę zacząć go dotykać, żeby wstał. Nie jest to jednak pełna erekcja. Martwi mnie to, czemu nie podnieca mnie już film erotyczny? Że sam z siebie członek nie wstaje? Poranne erekcje chyba czasami występują. Jednak pamiętam, że kiedyś musiałem się uginać, żeby zrobić siku przy porannej erekcji, bo członka nie szło w ogóle obniżyć - był tak twardy ;). Teraz albo nie mam porannej erekcji, albo jest również niepełna i szybko mija. Ciężko mi określić, czy to poranna erekcja sama z siebie, czy wynik tego, że budzę się obok pięknej kobiety. Jednak łapię się na tym, że gdy np. tylko rozmawiam przez telefon z moją dziewczyną, to dostaję erekcji. Podczas przebywania z nią, przytulania, pocałunków również mam erekcję. Zdaje mi się, że nie jest to co prawda jeszcze szczyt możliwości (że mógłby być bardziej sztywny), ale mam wrażenie, że jest lepiej niż było, gdy się masturbowałem. Więc do rzeczy, bo trochę się już rozpisałem... Czy wszystko ze mną ok? Czy to normalne, że nie podniecają mnie filmy erotyczne? Czy może to wynik tego, że sam na siłę chcę, żeby mnie to podniecało i puszczam je, oczekując, że będę miał od razu erekcję? Czy może się nimi po prostu przesyciłem? A może to dlatego, że mam teraz piękną kobietę? Czy dalsze zaprzestanie masturbacji spowoduje dalszą poprawę ze wzwodem? Czy po jakimś czasie znów będę lepiej reagował na bodźce? Będą mnie podniecać np. filmy erotyczne? Czy powinienem ich również unikać? Ile to jeszcze może potrwać? Chodzi mi o to, po jakim czasie powinienem odczuć znaczącą różnicę, żebym wiedział, czy przypadkiem nie powinienem udać się do lekarza.

Witam serdecznie!
Istotnie, określony rodzaj stymulacji napięcia erotycznego (filmy, wydawnictwa erotyczne) może z czasem być niewystarczający dla osiągnięcia pełnego wzwodu. Jeżeli utrzymuje Pan stałe kontakty z partnerką, z którą obcowanie działa na Pana pobudzająco, wówczas tym bardziej słabsze metody osiągania podniecenia mogą być już niedostateczne. Osiąganie pełnego wzwodu w jakiejkolwiek sytuacji świadczy o tym, że penis zachowuje swoje funkcje seksualne, a problemów z osłabieniem wzwodu należy upatrywać w innych przyczynach.
Zaprzestanie lub ograniczenie masturbacji w znaczący sposób przyczynia się do przywrócenia wrażliwości penisa na bodźce, zwłaszcza w kontakcie z partnerką.
Reasumując, osłabienie wzwodu podczas stymulowania filmami erotycznymi, jeżeli satysfakcjonujący wzwód występuje w innych sytuacjach, może oznaczać, że dostarczany w ten sposób bodziec jest zbyt słaby. Konsultacja ze specjalistą urologiem zalecana jest, jeżeli zaniknie wzwód spontaniczny oraz poranny, a także jeżeli nie będzie on obserwowany w innych okolicznościach.
Czas na przywrócenie pełnej funkcji seksualnej prącia po odstawieniu masturbacji jest cechą osobniczą, jednak pierwsze rezultaty można już obserwować zwykle po kilku - kilkunastu tygodniach.

Pozdrawiam