Wpływ masturbacji na płodność

Mam 29 lat, od dwunastu lat się masturbuję, czasami nawet trzy razy dziennie. Czy to może mieć wpływ na moją płodność?

Witam serdecznie!

Częsta masturbacja nie wpływa bezpośrednio na płodność. Jest ona jednak najczęstszą przyczyną zaburzeń wzwodu u młodych mężczyzn. Częsty onanizm przyzwyczaja bowiem do jednego rodzaju stymulacji. Mężczyźni nie posiadający stałej partnerki, często samozaspokajający się mogą mieć z czasem problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu. To właśnie brak wzwodu może utrudnić osiąganie pełnej satysfakcji podczas zbliżenia oraz ewentualne próby poczęcia.

Pozdrawiam