Wpływ masturbacji na przyszłe współżycie seksualne

Witam. Chciałbym zapytać czy jest możliwość żeby penis przyzwyczaił się do ręki w wieku dojrzewania, przed rozpoczęciem współżycia. Jeżeli do tego dojdzie, co robić przed współżyciem? Zaprzestanie onanizmu wystarczy? Czy jest to stała dysfunkcja? Powinienem się tym martwić na zapas? Mam 16 lat. Onanizuje się co 2-4 dni. W między czasie zdarzy mi się "pobawić" penisem, ale nie dopuszczam do wytrysku. Ogółem, staram się zaprzestać całkowicie. Proszę o odpowiedź, stresuje się. Pozdrawiam.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zbyt częsta masturbacja może powodować przyzwyczajenie się penisa do ucisku ręki, a tym samym może skutkować to tym, że będziesz miał problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej podczas stosunku z partnerką. Dlatego postaraj się zmniejszyć jej częstotliwość.
Pozdrawiam

Witaj
Masturbacja jest zupełnie naturalna i nie jest dysfunkcją, nie ma też potrzeby" martwienia się na zapas "Ponieważ jak napisałeś masz 16 lat , to twoje życie seksualne dopiero się zaczęło, natomiast czy można określić przyzwyczajenie się do masturbacji jako negatywne , nie ma takich wskazań. młodzi mężczyźni poznają swój narząd poprzez masturbację i kiedy dochodzi do współżycia rezygnują z niej. Jeśli chcesz zaprzestać , to jest to i powinien być twój wybór, może to być równie stresujące co obawy , które teraz masz. Pozdrawiam