Wpływ na zdrowie jednodniowej głodówki

Witam. Mam pytanie. Czy głodówka jedno dniowa jest zdrowa ? Moja waga to 64 kg na 170 cm wzrostu, nie jestem może w fazie otyłości, ale chciałabym trochę zrzucić i czy jest to dobry pomysł, żeby zrobić coś takiego przed świętami, aby odciążyć swój organizm (oczywiście chce także ograniczyć spożywanie posiłków w tym okresie). I co ogólnie Pan/ Pani myśli o głodówkach. Czy jest to dobre rozwiązanie ?

Nie, nie jest to ani zdrowe, ani bezpieczne. Taka głodówka tylko zaburza metabolizm a jeśli zrobi ją Pani przed świętami a w święta zje Pani więcej niż zwykle to na pewno się to wszystko odłoży w postaci tkanki tłuszczowej. Krótkotrwałe metody nie przyniosą skutku, jeśli chce Pani schudnąć bez efektu jojo to musi Pani zmienić swoją dietę na stałe.

Mgr Paulina Szczechowicz

Głodówki nie są dobrym sposobem na odchudzanie. Zaburzają metabolizm i powodują różne dolegliwości. Proponuję zmienić swoje nawyki żywieniowe, jeść regularnie odpowiednie porcje posiłków, dodać do tego jakąś aktywność fizyczną i na pewno zgubi Pani zbędne kilogramy.

Dzień dobry!
Głodzenie może prowadzić do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami stosowania głodówek mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci. Zachęcam do przestrzegana zasad "zdrowego żywienia".

Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska