Wpływ odstawienia tabletek antykoncepcyjnych czy ciąża?

Około miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne od tego czasu nie kochałam się z chłopakiem, jedynie uprawialiśmy seks oralny i czy możliwe jest, że doszło do zapłodnienia, jeżeli po około godzinie otarliśmy się o siebie genitaliami? Jakiś tydzień temu bolały mnie piersi tak jak przed okresem po czym przestały boleć, a okresu wciąż nie ma, jedynie dzisiaj zauważyłam różowy śluz. Objawów wskazujących na ciążę nie mam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Organizm potrzebuje czasu, aby dojść do równowagi hormonalnej.
Ślina nie zabija plemników od razu, ale też nie jest  środowiskiem, w którym mogą one przeżyć dłuższy czas. Dlatego w tym przypadku ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Pozdrawiam