Wpływ olejku rycynowego na włosy

Czy olejek rycynowy wzmacnia włosy i dzięki niemu włosy stają się dłuższe? Jak go stosować?

Olej rycynowy ze względu na zawartość glicerydów kwasu oleinowego, linolowego i innych bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji włosów suchych. Pomaga w odbudowie łamliwych paznokci, wypadających brwi, rzęs oraz włosów. Aby wzmocnić mieszki włosowe powinien być aplikowany bezpośrednio na skórę głowy najlepiej przy pomocy delikatnego masażu aby pobudzić mikrocyrkulację i zwiększyć dzięki temu jego penetrację. W takiej postaci najlepiej zostawić go na całą noc i rano umyć włosy.