Wpływ orzechów laskowych na dietę i organizm

dzień dobry staram sie dobrze odżywiać i jestem na diecie, chciałam sie zapytać czy zjadanie dziennie 20 dkg orzechów laskowych nie obciąża za mocno mojego organizmu i diety.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Ponadto są one bogate w potas, cynk, magnez, miedź i kwas foliowy. Jednocześnie warto uważać na ich kaloryczność. 200g orzechów laskowych to aż ponad 1000kcal. Przy diecie redukującej masę ciała, taka podaż energii w niewielkiej ilości produktu o charakterze przekąski, będzie utrudniała utratę masy ciała. Warto dodawać orzechy laskowe, włoskie, pestki dyni i nasiona słonecznika do jogurtu z płatkami, koktajlu, czy dań głównych, jednak jako dodatek a nie podstawę posiłku.
pozdrawiam