Wpływ palenia na płuca

Czy jezeli pale nie nałogowo tylko biorę tak zwane buchy chodzi mi tutaj szczególnie jeżeli będę w grupie i naprzyklad raz na 2 dni zaciagne się parę razy naprzyklad jeżeli pale z kilkoma osobami i wezmę 4 buchy czy to mi zaszkodzi bardzo? okazjonalne palenie szkodzi i zaznaczam nie całe papierosy tylko kilka zaciągnięc?! Czy to prawda że po 72 godz płuca się oczyszczają i jeżeli naprzyklad będę nie palić przez tydzień to płuca i reszta będzie wyglądać jak u osoby zdrowej? Bardzo proszę o pom

Aleksander Ropielewski

Jest to mniej szkodliwe niż regularne palenie kilku(nastu) papierosów dziennie, jednak również ma szkodliwy wpływ na zdrowie. Płuca nie sa w stanie usunąć wszystkich toksyn zawartych w dymie papierosowym.