Wpływ pikantnych potraw na wątrobę i żołądek

Czy jedzenie pikantnych potraw może powodować degradację wątroby czy żołądka?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Warto unikać potraw ostro przyprawionych. Ostre potrawy zwiększają wydzielanie soku trzustkowego i żółci, co ma działanie drażniące na wątrobę. Nie oznacza to jednak iż nie można w ogóle spożywać takich potraw. Warto jednak utrzymać odpowiedni umiar co do takich potraw.