Wpływ pływania na wydolność żylną

Mam 32 lata, 5 lat temu miałem operowane żylaki na lewej nodze (usunięta żyła od kostki do pachwiny), 9 lat temu żylaki powrózka nasiennego. Ogólnie czuję się dobrze. Od kilku miesięcy pływam na basenie ~600 m średnio 1-2 w tygodniu. Jak pływanie wpływa na moją wydolność żylną ogólną i nóg? Pływając nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Dziękuję

Witam, myślę, że pływanie to dobry wybór dla Pana, nie jest to sport obciążający a chłodna woda w basenie poprawia mikrokrążenie zaś samo pływanie usprawnia mięśnie kończyn, które stanowią tzw. pompę mięśniową wspomagającą odpływ krwi żylnej w kierunku serca. Życzę sukcesów.